Projekty R&D / LifeTone Baby Monitor

LifeTone Baby Monitor

Bycie rodzicem to radość, ale też wyzwanie. Zwłaszcza kiedy dziecko dopadają problemy ze zdrowiem. Jednym z większych sprawdzianów dla rodziców jest odczytanie właściwych sygnałów wysyłanych przez ciało dziecka i odpowiednia, możliwie szybka, reakcja. Dzięki wsparciu LifeTona, który pomoże im rozszyfrować i właściwie zinterpretować określone objawy, rodzice poczują się bezpieczni. Będą mogli spać spokojnie i bez obaw skupiać się na innych obowiązkach. Co więcej, nie trzeba robić notatek, gdyż urządzenie zapamiętuje mierzone dane.

 

Wyzwanie

Współczynnik urodzeń
Według danych UNICEF co roku na świecie rodzi się 130 milionów dzieci. WHO oszacowało, że tylko w 2017 roku 4,1 miliona (75%) z nich umarło nie dożywając swoich pierwszych urodzin.

Noworodki
Według danych WHO 1 na 10 noworodków rodzi się przedwcześnie. To oznacza, że rocznie rodzi się 15 milionów wcześniaków.

Komunikacja
Młodzi rodzice muszą nauczyć się komunikować ze swoim dzieckiem. Początkowo, chcąc rozszyfrować jego potrzeby, są zdani na mowę ciała i analizę płaczu.

Sygnały ostrzegawcze
Do najczęstszych objawów, które mogą świadczyć o złym stanie zdrowia dziecka, należą: przeziębienie, kaszel, gorączka, biegunka i bezdech. To bardzo ważne, żeby umieć w porę odczytać niebezpieczne sygnały i zapobiec ewentualnemu nieszczęściu.

Intuicja rodzicielska
Rodzicielska intuicja jest nieoceniona, szczególnie w pierwszych chwilach opieki nad dzieckiem. Niestety nie dostarcza rodzicom zestawu danych, , które można by obiektywnie przeanalizować i pokazać lekarzowi.

WHDs
Rynek spersonalizowanych urządzeń monitorujących stan zdrowia (ang. Wearable Health Devices, WHD) dynamicznie rośnie. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenia te na bieżąco monitorują, diagnozują i pomagają wykrywać zagrożenie dla zdrowia. Są przeznaczone dla różnych grup pacjentów, jednak niewiele jest rozwiązań, które monitorują stan zdrowia małych dzieci.

Rozwiązanie

LifeTone to innowacyjne rozwiązanie monitorujące stan zdrowia niemowląt i małych dzieci. Mierzy podstawowe parametry życiowe dziecka podczas jego snu, a w razie wystąpienia niepokojących objawów, np. kiedy dziecko przestanie oddychać, alarmuje rodziców.
Opatentowany algorytm wyłapuje każdą nieregularność oddechu, a analizujący dane system oparty na sztucznej inteligencji, przechowa je, żeby w razie konieczności, można było pokazać lekarzowi.
Urządzenie jest zsynchronizowane z aplikacją na telefonie rodziców, która na bieżąco przekazuje im informacje na temat podstawowych parametrów życiowych dziecka, takich jak oddech, puls, czy temperatura otoczenia.

Unikalne wartości

Oto dlaczego LifeTone jest unikalnym rozwiązaniem, którym powinni się zainteresować troskliwi rodzice i partnerzy biznesowi:

  • wspiera komunikację małego dziecka z rodzicami w zakresie jego parametrów życiowych
  • monitoruje kompleksowy obraz stanu zdrowia małego pacjenta
  • urządzenie zaprojektowane do użytku domowego
  • działanie oparte na analizie danych i AI
  • lekkie i łatwe w użyciu – wystarczy przyczepić do pieluszki

 

Materiały do pobrania