Projekty R&D / Neuro Device Camri ™

Neuro Device Camri ™

Neuro Device Camri to kamera rejestrująca przeznaczona do diagnostyki i badań w skanerach MRI. Zastosowanie urządzenia zwiększa bezpieczeństwo badanych oraz efektywność badań MR. Pozwala widzieć pacjenta w trakcie badań MRI i fMRI, oraz dostarcza informacji zwrotnej o jego aktywności. Daje też możliwość obserwacji pacjenta przez badającego, lub w przypadku badania dzieci, przez rodziców.

Zastosowanie

Badania diagnostyczne MRI. Neuro Device Camri jest przeznaczona do wszystkich badan diagnostycznych przeprowadzanych w skanerach MRI. Pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i komfort badanych oraz zminimalizować koszty generowane przez konieczność powtarzania nieudanych badań.

Badania fMRI. Obserwacja dłoni, stóp i innych części ciała pacjenta, pozwala też na kontrolę prawidłowości wykonywania poleceń (np. podczas badania paradygmatów fMRI).

Badania kardiologiczne MR. Dzięki NeuroDevice Camri możliwa jest obserwacja klatki piersiowej, a tym samym kontrola, czy rytm oddechowy pacjenta jest zsynchronizowany z rytmem serca, co jest bardzo pomocne przy badaniach kardiologicznych MR.

Badania MR osób niemówiących, słabosłyszących lub niesłyszących. Dzięki możliwości obserwacji dłoni, podczas badania możliwa jest komunikacja z osobami niemówiącymi, słabosłyszącymi lub niesłyszącymi.

Korzyści i możliwości

Redukcja powtórnych badań. Skaner jest zamkniętą maszyną, a przeprowadzający badanie znajduje się w innym pomieszczeniu. Bez Neuro Device Camri nie ma możliwości sprawdzenia, czy badany ma otwarte oczy i widzi wyświetlane bodźce, lub czy wykonuje polecenia i czy wykonuje je prawidłowo.

Redukcja kosztów badań. Dzięki kamerze minimalizowana jest liczba nieudanych badań i konieczność ich powtarzania. Pozwala to zaoszczędzić fundusze i czas zarówno pacjentów, jak i placówek medycznych oraz ich pracowników.

Bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki kamerze, można skontrolować, czy nie narasta niepokój pacjenta i kontrolować jego samopoczucie, możliwe ataki paniki, ataki epilepsji czy zasłabnięcia.

Badania w sedacji. Niezwykle pomocna jest podczas badań dorosłych i dzieci w stanie sedacji, pozwalając na kontrolowanie, czy pacjent nie zaczął już się wybudzać.

Komfort i aspekt prawny przy badaniu dzieci. Zastosowanie kamery ma szczególne znaczenie przy badaniu dzieci. Pozwala na spełnienie prawnego wymogu, aby rodzic mógł widzieć swoje dziecko w czasie zabiegu. Zwiększa to też komfort psychiczny rodziców, a małym pacjentom daje poczucie większego bezpieczeństwa. 

Parametry techniczne

  • kolorowa kamera o wysokiej rozdzielczości (PAL/NTSC)
  • wymienne obiektywy (od 13.5 do 160°), opcja standardowa: 120°
  • wbudowana lampa z regulowanym natężeniem światła
  • sygnał wideo transmitowany optycznie (światłowodem)

Design:

  • wygląd obudowy dopasowany do standardów medycznych
  • lekka i łatwa w montażu konstrukcja
  • możliwość wygodnego odwieszenia kamery na gentry skanera
  • statyw umożliwiający dowolne regulowanie pozycji kamery
  • możliwość skierowania kamery na dowolne części ciała pacjenta

Materiały do pobrania