Kim jesteśmy
Specjalizujemy się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu terapii, diagnostyki i badań naukowych dotyczących mózgu i centralnego układu nerwowego, dając światu rozwiązania, które zmieniają jakość ludzkiego życia. Należymy do czołówki światowych podmiotów kreujących obraz współczesnej neuronauki.
Dziedziny, w których się specjalizujemy to:
Czym się zajmujemy?
Pracujemy nad rozwojem i realizacją projektów z różnych obszarów neuronauki. Współtworzymy technologię umożliwiającą nowatorską terapię i diagnostykę oraz przeprowadzenie przełomowych badań nad funkcjonowaniem mózgu, a ponadto opracowujemy metody diagnostyczne i terapeutyczne dla pacjentów cierpiących na zaburzenia układu nerwowego.
Mamy doświadczenie w tworzeniu neurostymulatorów wykorzystujących technologię tDCS i TES. Obecnie pracujemy nad systemem do wspierania afazji i związanych z nią zaburzeń mowy (Neuro Device Voic™).
Nasz Zespół zaprojektował i wykonał pierwszy stymulator umożliwiający lokalizację obszarów czuciowych w mózgu (Neuro Device Tacti™), otwierający nowe możliwości w diagnostyce i leczeniu wielu problemów neurologicznych. W naszym portfolio jest również system do badań olfaktometrycznych i pomiarów reakcji neuronalnych na zapachy (Neuro Device Scent™) oraz system zwiększający bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas badań MR (Neuro Device Camri™).
Nasza pozycja w świecie
Nasze portfolio obejmuje wiele pionierskich projektów przygotowywanych we współpracy z uznanymi badaczami i ośrodkami naukowymi, wśród których znajdują się Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore, Instytut Maxa Plancka i University College of London. Z technologii i rozwiązań opracowanych przez nas korzystają m.in. Klinika Budzik, Boston Children’s Hospital i Saitama Childrens Medical Center w Japonii. Do Neuro Device zgłaszają się także znani inwestorzy, np. Yigal Erlich – ojciec izraelskich startupów, czy też globalne przedsiębiorstwa, takie jak Siemens, GE czy Bayer, dla których nasz zespół tworzy urządzenia medyczne będące pierwszymi tego typu na świecie.